Energys Herbic z nową recepturą bez dodatku owsa

23 stycznia 2024
-
2 minuty

Pasza Energys Herbic z nową recepturą bez owsa to idealny wybór dla konie wrzodowych, a także tych, które szybko grzeją się w głowie.

Energys Herbic z nową formułą bez owsa!

Jeśli zmiany, to tylko na jeszcze lepsze! Pasza Energys Herbic w nowej postaci to idealny wybór dla koni wrzodowych i tych, z którymi praca nie zawsze jest łatwa. 

Owies uważany jest za jedną z najlepszych pasz treściwych dla koni, jednak należy przestrzegać jego stosowania. Warto wspomnieć, że nie sprawdza się w diecie wszystkich koni ze względu na dużą zawartość skrobi. Skrobia może zakwaszać żołądek, podrażniać go i prowadzić do powstawania wrzodów, a także zaostrzać ich stan, jeśli już występują. Ponadto, wysoka ilość skrobi w diecie może powodować efekt „gorącej głowy” u temperamentnych wierzchowców. Owies zawiera niskie wartości białka o nie najlepszym składzie aminokwasowym, szczególnie jeśli chodzi o podstawowy aminokwas egzogenny limitujący - lizynę oraz jest ubogi w mikro- i makroelementy. Pamiętajmy o uzupełnianiu o te składniki diety opartej na owsie - doradza specjalistka żywieniowa Karolina Łubian.  

Nowy skład to niezmiennie bogactwo wielu ziół wspomagających układ trawienny i układ pokarmowy. Duża zawartość lucerny zapewni w diecie koni odpowiedniej jakości włókno, białko i wpań. Energys Herbic to musli idealne!

Aby dowiedzieć się więcej o paszy, przejdź tutaj.

Chcesz dowiedzieć się więcej o paszach Energys i żywieniu koni?

Skontaktuj się z naszymi specjalistkami żywieniowymi Karoliną i Sandrą!