Balancer balansuje. To prostota zadawania paszy!

07 maja 2024
-
3 minuty

Dlaczego Balancer? Skąd wzięła się taka nazwa i pomysł na tę paszę? Jak wygląda powstawanie nowej receptury? Kilka słów o całym procesie opowiedziała Karolina Łubian.

Pasza Energys Banalcer próbka

Skąd pomysł na paszę Energys Balancer?

K.Ł.:  W trakcie rozmów z trenerami wyścigowymi oraz przedstawicielami stajni hodowlanych, które dysponują zbożami własnej produkcji, dostrzegliśmy potrzebę stworzenia produktu bilansującego ziarno zbóż, uzupełniając je o niezbędne białko wysokiej jakości oraz energię o innym pochodzeniu niż skrobia. W ten sposób powstała wysokobiałkowa, olejowana pasza o podwyższonej zawartości aminokwasów egzogennych. Zdrowy balans dla zdrowego żywienia.  

Nazwa idealnie to oddaje… Taki był zamysł?

K.Ł.: Dokładnie tak! Balancer balansuje dawki bazujące na tradycyjnym owsie lub jęczmieniu. Prostota zadawania, prostota nazwy.

Jak przebiegał proces powstawania paszy?

K.Ł.: Analizowaliśmy dokładnie skład chemiczny owsa w kooperacji z naszymi specjalistami z Holandii i Czech. Celem było dobranie takich składników, które zbilansują owies i pozwolą na prostotę zadawania - 1:1 ze zbożem.

Co wyróżnia Energys Balancer?

K.Ł.: Przede wszystkim wysoka zawartość lizyny, czyli aminokwasu egzogennego, który odpowiada za budowę masy mięśniowej, rogu kopytowego, sierści, ścięgien i więzadeł oraz pełni istotną rolę w absorpcji wapnia. Jest to szczególnie ważne w przypadku klaczy w laktacji oraz koni rosnących. Taki zestaw składników umożliwia sprawną regenerację organizmu. Dodatkowo Balancer to wolnowuwalnialna energia i zdrowe tłuszcze roślinne. Jak już wcześniej wspomniałam, pasza jest odpowiednia dla koni rosnących i klaczy w laktacji, świetnie sprawdzi się również u koni hodowlanych czy ogierów kryjących.

A teraz czas na poradę. Z czym w diecie koni łączyć Energys Balancer?

K.Ł.: Układając dietę dla konia, najczęściej zalecam podawanie Balancera z jęczmieniem i owsem. Świetnie sprawdza się również w połączeniu z Energys Mash.  

Chcesz dowiedzieć się więcej o paszy Energys Balancer?

Sprawdź dokładne informacje i tabele wartości odżywczych!